Návštěvníci výstavu mohou navštívit do 27. února. „Je věnovaná 579 mužům a ženám, kteří se od doby Jurije Alexejeviče Gagarina vydali na oběžnou dráhu. Jsou tady kosmonauti z celého světa. Je tady kompletní sbírka podpisů za prvních šedesát let kosmické éry lidstva," přiblížil kurátor letectví a kosmonautiky technického muzea Tomáš Přibyl.

Svou sbírku podpisů kosmonautů stále doplňuje. „Je to jako příběh kočky s myší. Loni v srpnu mi chyběl jeden jediný podpis, ale než jsem ho získal, odstartovalo dvanáct nových kosmonautů," nastínil Přibyl.

Nadšenci na výstavě uvidí rovněž unikátní modely raket ze sirek, které zapůjčilo Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Vytvořil je modelář Tomáš Korda. K vidění jsou také otisky rukou kosmonautů. „Je tady jedenáct otisků. Z nich tady máme sedm prvních zástupců svých zemí ve vesmíru. Prvního Čechoslováka, Maďara, Slováka a další," sdělil Přibyl.

Příští neděli 20. února bude Přibyl dělat v muzeu komentované prohlídky. Při nich přiblíží různé zajímavosti a kuriozity k dobývání vesmíru. „Budou v jedenáct a ve tři hodiny odpoledne. Je třeba se předem přihlásit. Kapacita není omezená, v případě velkého zájmu jsme připraveni přidat další časy," doplnil.