Podle města totiž společnost neměla nárok stánky ve čtvrti Trnitá od roku 2010 provozovat, naopak byla povinna je odstranit a prostor vyklidit. K tomu však nedošlo. Spor se ale nakonec vyřeší mimosoudně. Brněnští radní k poslednímu listopadu schválili dohodu o narovnání.

Bývalý Prior z osmdesátých let minulého století nahradí už zanedlouho nová miničtvrť. Nabídne kanceláře i byty.
Demolice Tesca u hlavního nádraží v Brně: podívejte, jak bude místo nově vypadat

„V rámci majetkoprávního vypořádání daného území a za účelem smírného ukončení soudních procesů se společností Kvint jsou uzavírány celkem dvě dohody o narovnání. První byla uzavřena letos v květnu a stavby, kterých se týkala, byly již odstraněny. Další jsme schválili nyní. Stavba, které se týká, bude odstraněna následně na základě smlouvy s jejím novým vlastníkem. Vypořádání tak přispěje v blízkém období k záměru rekultivace daného území v rámci výstavby nového polyfunkčního komplexu Dornych, který bude stát v místě současného obchodního domu Tesco," uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Město podalo žalobu na společnost Kvint v roce 2019. Městský soud v Brně ji však zamítl a krajský soud toto rozhodnutí potvrdil. Rozsudek krajského soudu poté v letošním roce zrušil nejvyšší soud a celá věc se tak vrátila městskému soudu.

„Smírné řešení, na kterém jsme se dohodli, znamená, že veškeré historické nájemní smlouvy mezi společností Kvint a městem zaniknou a společnost doplatí dluh na bezdůvodném obohacení. Je to krok, který umožní lokalitu přednádražního prostoru kultivovat a revitalizovat," sdělil radní pro oblast majetku Jiří Oliva.