Podle něj už na Gottovi na jaře bylo vidět, že mu nebylo úplně dobře, přesto byl na pódiu hvězda. „Když přišel na jeviště, bylo vidět, že masa lidí, která tam byla, ho neuvěřitelně nabíjí. Byl ochotný, bylo neuvěřitelné, co tam předvedl. Pak si dal menší pauzu a ještě se šel lidem podepisovat. Bylo vidět, co ho nabíjí a čím žije,“ zmiňuje zpěvák, který je známý svým šátkem.

Bývalý vítěz soutěže X Factor z roku 2008 má na něj i několik osobních vzpomínek. Společně se účastnili třeba akcí fotbalové Amfory. Před několika lety u Prahy měl Gott čestnou funkci výkopáře. „Karel za námi přišel na hřiště, měl džíny, koženou bundu a nějaké polobotky. Tráva byla ještě trochu mokrá. Přihráli jsme mu míč, ujelo mu to, plácl s sebou na trávu, jak široký, tak dlouhý. Ale velmi hbitě se postavil a začal se smát. Začali jsme se smát také a všichni jsme mu zatleskali. Dokázal si ze sebe udělat obrovskou srandu, pak se lidem poklonil,“ vzpomíná Zonyga.

Zavzpomínejte na jedinečného Karla Gotta
Posílejte nám fotografie související s pohřbem Karla Gotta. Jak na něj vzpomínáte, jdete se s ním rozloučit přímo do Prahy? Nebo zapálíte svíčku ve vašem městě?
Zašlete nám vaše snímky na e-mailovou adresu webeditori.jm@denik.cz a pomozte vytvořit speciální pietní galerii, skrze kterou vzdáme hold zesnulé legendě české hudby.

Zhruba před čtyřmi lety spolu zase účinkovali při vánočním programu Vánoce s Amforou v pražském divadle Hybernia. „Potřebovali jsme se dostat na druhou stranu pódia, zrovna když se tam promítal dokument o Amfoře. Nechtělo se nám podcházet pod jevištěm. Karel Gott se za mě schoval a říká: Teď to nějak moc nesvítí, teď to projdeme. Samozřejmě hlavně moje silueta byla vidět a tím, jak nosím šátek, byl tam navíc vidět i uzel,“ popisuje Zonyga.

Potom organizátoři začali nadávat jen Zonygovi, že vlezl do záběru, když neměl. Gottovi vůbec. „Karel se jenom křenil a řekl: vidíš, kamaráde, tak se to dělá,“ usmívá se s odstupem času zpěvák z Lanžhota.

Poprvé se s Gottem setkal v roce 2008, když Zonyga soutěžil v X Factoru. Jeden ze soutěžních večerů byl tehdy věnovaný přímo Karlu Gottovi. „Byl velmi příjemný. Dostali jsme pozvání k němu domů. Ale přiznám se, že na píseň, kterou jsem tam zpíval, si nyní nevzpomínám,“ povídá.

Asi před týdnem nebo čtrnácti dny měl Zonyga akci s Divadlem Karlín v Praze na Proseku, měli tam i přání Karlu Gottovi. „Vzpomněl jsem si na jednu píseň, kterou jsem měl velmi rád, a to Korunou si hodím, kterou jsem pak i zazpíval," dodává.