Architekti dokončili projektovou dokumentaci, která bude součástí té zadávací pro celou stavbu. „Cílem je její jednoznačné technické a kvalitativní vymezení za účelem výběru zhotovitele a stanovení nabídkové ceny díla,“ uvedl mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Zástupci města momentálně pro arénu stále hledají koncesionáře, který se postará o její provoz. Pracují také na notifikačním procesu s Evropskou unií a zajišťování projektového financování. „Zároveň připravujeme území, na kterém se bude stavět,“ zmínil Poňuchálek.

Areál brněnského výstaviště a okolí se kvůli stavbě nové haly a bouracím pracem mění před očima.
Video ukazuje čtyři měsíce bourání: podívejte se, jak se výstaviště v Brně mění

Multifunkční hala takzvaně bez obalu. Pod fasádou se skrývá spletitost všech rozvodů, bez kterých se provoz arény neobejde.Multifunkční hala takzvaně bez obalu. Pod fasádou se skrývá spletitost všech rozvodů, bez kterých se provoz arény neobejde.Zdroj: Vizualizace: se souhlasem Areny BrnoAktuálně jsou náklady na stavbu halu 3,6 miliardy korun bez daně. Podle ekonoma Petra Pelce ale do jejího začátku, který má nastat na jaře, hrozí zdražení. „Ceny materiálu rostou, změnu v tomto směru nevidím ani příští rok. I když se ale trend v budoucnu zastaví, nečekám výrazný cenový pokles,“ vysvětlil odborník.

Na projektu arény, která se stane domovským stánkem hokejové Komety Brno, pracují architekti ze společností A plus a Arch.Design. Z první měli na starost architektonické řešení, ze druhé se postarali o koordinaci všech technických rozvodů uvnitř haly. Co všechno bude ukryté pod její fasádou, ukazuje přiložená vizualizace.

Místo pro halu v západní části výstaviště a prostoru dopravního podniku připravují stavební stroje, které postupně demolují jednadvacet budov. Bourání zabere dohromady pět měsíců a bude hotové do konce ledna.

Brněnské tramvaje dostaly na listopad kníry. Mají upozornit na důležitost prevence v oblasti mužského zdraví.
Šalinám v Brně narostly kníry. Podívejte se, jak s nimi vypadají

Stavba arény má trvat zhruba dva roky. Podle stále platného plánu ji mají dělníci dokončit v roce 2024. Nabídne různorodé využití pro sport, kulturu nebo kongresy. Při koncertech pojme až 13 300 návštěvníků, při hokejových zápasech bude její kapacita 12 714 diváků. V areálu bude pro příchozí k dispozici občerstvení, obchody a další služby.