Investor totiž opět zažádal o územní rozhodnutí. „Žádost podala společnost Veveří Centre. Dle ní se jedná o stavbu víceúčelového komplexu se dvěma podzemními a sedmi nadzemními podlažími," uvedl Bohumil Synek ze stavebního úřadu městské části Brno-střed.
Podzemní garáže podle něj mají sloužit pro parkování a zázemí, v přízemí budou obchody a restaurace a od prvního patra pak byty a ateliéry. Komplex nabídne čtyři sta bytů a jeho středem povede nová, čtvrt kilometru dlouhá ulice. „Celkový počet parkovacích míst je navržený na 805," dodal Synek.
Žádost o územní rozhodnutí, které je posledním předstupněm stavebního povolení, přitom investorská společnost loni v březnu stáhla. Podle jednatele firmy Oldřicha Špůrka ovšem od záměru stavět neustoupila. „Naopak to byl nezbytný krok pro další úřední jednání. Měl zejména usnadnit práci orgánům státní správy," vysvětlil Špůrek.
Dům chtěla společnost začít stavět původně už v roce 2010. Reálný odhad začátku prací si ale Špůrek odhadnout netroufl. „Termín zahájení je závislý na řadě faktorů. Zejména na termínu udělení územního rozhodnutí," upozornil jednatel.
Starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka považuje za vhodné, aby se v současném brownfieldu, tedy opuštěném a nevyužívaném areálu, začalo stavět co nejdříve. „O využití této oblasti se jednalo už před několika lety. Budu rád, když se to pohne. A čím dříve, tím lépe," řekl Šťástka.
Lidé mají názor podobný. „Před lety se v areálu bouralo, ale od té doby se nic neděje. Takto skoro v centru města je docela škoda, když místo jen chátrá," konstatoval Martin Smutný.
Projekt má ale i své odpůrce. Ozývali se především při demolicích v roce 2008. „Zmizely kvůli tomu vojenské sklady, jejichž nejstarší budovy pocházely z roku 1861. Je to velká škoda. Technické památky má Brno chránit, jinak nenahraditelně ztrácí spojení s vlastní historií," upozornil například architekt Jiří Palacký z Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně.