Stavební úprava stávající křižovatky zahrne osazení semaforů a úpravu dopravního značení. Aktuálně se řidiči v místě řídí pouze předností, což zejména v ranních a odpoledních špičkách způsobuje problémy při snaze vjet do Obvodové z boční ulice.

„Stavební úprava stávající křižovatky zahrne osazení světelné signalizace, nový povrch, ostrůvky i osvětlení a úpravu dopravního značení,“ sdělil bystrcký místostarosta Tomáš Jára.

Frekventovaná je křižovatka zejména v době letních ohňostrojů na Brněnské přehradě, výjimkou nejsou ani poměrně časté nehody v místě.

Lávku Krásného v brněnských Židenicích čeká rekonstrukce. Po dobu oprav bude uzavřená.
Začne oprava lávky Krásného v Židenicích. V provozu bude asi až příští rok

„O úpravu křižovatky jsme usilovali přes pět let. Křižovatka není bezpečná, nevyhovuje intenzitě dopravy a zejména v letní sezóně je problém odbočit doleva na hlavní silnici,“ vysvětlil místostarosta.

Původně měly opravy začít od 1. března, kvůli povolovacímu řízení se však zahájení posune na první březnový týden. „Doprava v Obvodové ulici bude omezená, provoz vedený v režimu 1+1,“ upřesnila Deníku mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová.

Vyhlídkové kolo i kluziště na Moravském náměstí ukončí svůj provoz v příštím týdnu.
Poslední projížďka a bruslení. Vyhlídkové kolo i kluziště v centru Brna končí

Řada bystrckých obyvatel považuje za nejvhodnější řešení kruhový objezd. „Lepší by byl kruhový objezd, ale údajně by časem nestačil proudům vozidel jedoucích po Obvodové a z Přístavní by se stejně nedalo vyjet,“ mínil například Michal Podloučka.

Výstavbu kruhového objezdu namísto ponechání křižovatky dříve preferovali rovněž zástupci městské části. Kvůli kapacitnímu posouzení dopravy pro rok 2045 se však řešení ukázalo jako nevyhovující.

„Původně jsme usilovali o okružní křižovatku, ale dopravní studie ukázala, že by rostoucí intenzitě dopravy v budoucnu nevyhověla. V kombinaci se stávajícím pohledem na trasování silnice X43 by investice ani nebyla možná,“ dodal bystrcký místostarosta Tomáš Jára.

Po instalaci nových semaforů se však někteří Bystrčtí obávají zhoršení dopravní situace, a to v podobě kolon. „Trochu se obávám, že tam budou vznikat ještě větší kolony a všude budou nepřiměřeně velké ostrůvky,“ nechala se slyšet třeba Marie Dorušková.

Se začátkem března projedou řidiči místem jedním pruhem v každém směru. Dopravní omezení v souvislosti s instalací semaforů v křižovatce potrvá nejméně do konce května.

Zdroj: Deník/Terezie Heinz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Rekordní kolejové větvení. Proleťte se nad obří výhybkou šalin v Brně

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov