Pro řidiče bez potřebného povolení je Olomoucká v úseku od kruhového objezdu před Kauflandem ve Slatině až k mostu přes železniční trať obousměrně uzavřená. Přesto nové dopravní značení někteří řidiči nedodržují.

U semaforu stojícím před zastávkou Černovičky se řadí především těžké stavební stroje nebo trolejbusy. Co chvíli k němu ale zamíří i řidiči osobních aut. Ti se buď vzápětí otáčí, nebo ulici i přes zákaz projíždí, aby se vyhnuli objížďce přes Švédské valy a ušetřili tak několik minut cesty. „Když tam nestojí policisté, tak tudy auta normálně projíždí," potvrdila Deníku například místní řidička Iveta Křížová.

Podobná je situace i z druhé strany uzavírky, kde šoféři na poslední chvíli odbočují například k venkovnímu skladu firmy Ulma Construcción, aby se před zákazem vjezdu mohli otočit a zamířit na objízdnou trasu.

Dokončená jsou dvě nadzemní a dvě podzemní patra parkovacího domu.
VIDEO: Zdržení stavby parkovacího domu v Brně. Podívejte, jak nyní stavba vypadá

Policisté v Olomoucké provádí namátkové kontroly. „V prvních dnech jsme řidiče především upozorňovali a otáčeli zpět," popsal policejní mluvčí Petr Vala. Nyní ale dohled nad neukázněnými řidiči dopravní policisté zpřísnili.

Namísto upozornění už policisté v Olomoucké ulici rozdávají za porušení zákazu vjezdu pokuty. „Ve většině případů byly přestupky vyřešeny pokutou na místě. Řidiči, kteří na místě nesouhlasili s vyřešením přestupku, byli oznámeni do správního řízení," vysvětlil Vala.

Na místě uloží pokutu až za patnáct set

Pokutu na místě můžou policisté za tento prohřešek uložit až do výše patnácti set korun. Ve správním řízení hrozí pokuta od dvou do pěti tisíc.

Do pondělního odpoledne, tedy za první týden uzavírek, policisté na místě evidovali sto čtyřicet přestupků.

Bohunice se chtějí zapojit do systému rezidentního parkování. Snímek je ilustrační.
Bohunice zažádaly o zařazení do rezidentního parkování v Brně, chtějí zónu B

Provoz ve Slatině je omezený také v Ostravské ulici, která je v oblasti mostu Bělohorská zúžená do dvou pruhů ve směru do centra a do jednoho pruhu ve směru na Vyškov.

Na sjezd z Ostravské na Bělohorskou se řidiči nedostanou vůbec. „Důvodem omezení je oprava mostu, investorem je Ředitelství silnic a dálnic," vysvětlil mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Vodovod v Olomoucké ulici opravují dělníci pod záštitou Brněnských vodáren a kanalizací. Omezení potrvají do druhé poloviny letošního června. Městská hromadná doprava zmíněné úseky projíždí bez omezení.

Objízdná trasa pro řidiče osobních aut vede přes Těžební a Průmyslovou ulici, Švédské Valy a Řípskou. Na dálnici vede objížďka přes ulice Tuřanka a Řípská. Nákladní auta s výškou přesahující 3,9 metrů budou uzavírky objíždět po Ostravské ve směru sjezdu na Hviezdoslavovu.