Dopravní hřiště podle opozičního zastupitele Ladislava Kotíka zabere poslední rozvojovou plochu, na které by raději uvítal obchodní centrum, parkovací místa či jiné sportoviště. „Hřiště je moc velké a dá se umístit i jinam. V blízkosti lokality je lesopark, kde jsou různé menší betonové plochy, které by se k těmto účelům daly využít,“ sdělil Kotík.

Vznik dopravního hřiště kritizuje i opoziční zastupitelka Šárka Korkešová. „Vadí mi, že s námi brněnští zastupitelé předem nediskutovali. Neptali se ani místních, zda si něco takového přejí a rozhodli za našimi zády,“ posteskla si.

Zdi u zastávky v Čertově rokli obsadili čerti. Tedy v podobě profesionálních graffiti. Ty zdobí i dalších jedenáct tramvajových mostů po celém městě.
Jako v pekle: v rokli řádí čerti, tramvajové mosty v Brně zdobí graffiti

Dodala, že kvůli výstavbě hřiště přijde městská část o peníze z pronájmu plochy. „Pozemky už nebudou v naší správě, takže ročně přijdeme o 850 tisíc korun,“ vyčíslila Korkešová.

Hřiště pro děti

Dopravní hřiště v Černovicích:
- vznik na ploše před Novou Mosilanou
- realizace v roce 2022
- financované z Fondu mobility
- náklady na realizaci projektu cca 10 milionů korun

Výstavbu dopravního hřiště naopak podporuje černovická starostka Petra Quittová. „Chceme na jihu Brna rozšířit volnočasové aktivity. Hřiště bude sloužit všem dětem z Černovic a přilehlých městských částí,“ řekla.

Dodala, že kritiku opozice nechápe. „Před čtyřmi lety projekt podporovali a teď jim je asi líto, že to tenkrát nebyli schopní vyřešit. Navíc nemusíme vždy odhalovat karty předem, oni to také nedělají,“ reagovala Quittová.

Podle brněnského radního pro dopravu Petra Kratochvíla je plocha před Novou Mosilanou vhodná pro výstavbu hřiště. „V jižní části města žádné dopravní hřiště není. Místní děti teď musí daleko dojíždět, třeba až na Riviéru. Hřiště bude mít nejmodernější dopravní prvky, světelnou signalizaci či železniční přejezd, tak aby co nejvíce simulovalo reálné dopravní situace. V areálu navíc vznikne budova zázemí se zelenou střechou a střešní terasou, vnitřní a venkovní učebna, šatna, toalety a sklad dopravních prostředků,“ popsal Kratochvíl.

Sedmašedesát moderních bytů poskytne důchodcům výstavba domu s pečovatelskou službou v brněnské Bystrci. Lidé však proti výstavbě brojí, mají strach třeba z úbytku parkovacích míst.
Přijdeme o zeleň a výhled, kritizovali dům s pečovatelskou službou v Bystrci

Dopravní hřiště má být podle něj hotové příští rok. „Jeho stavba vyjde na zhruba deset milionů korun. Zaplatíme ho z fondu mobility, protože chceme peníze vybrané z rezidentního parkování vrátit zpět do dopravy,“ řekl.