Podle místostarosty Bystrce pro oblast dopravy Tomáše Járy jsou obyvatelé z omezení nešťastní. „Asi se tu budeme muset postavit na hlavu. Parkovat budu buď u Penny nebo u Maxu, protože nám vezmou tak třicet parkovacích míst,“ postěžoval si místní obyvatel. Jméno říct nechtěl.

Komplikaci bude omezení představovat i pro Petru Špásovou, která ve čtvrti navštěvuje kamarádku. „Pomáhám jí hlídat dceru, takže se tu stavuji celkem často. Moc se na to netěším, nerada se takhle někde motám. Vím ale, že jsou parkoviště blízko v jiných ulicích, asi se pokusím zaparkovat tam,“ sdělila žena.

Posun u centrálního stavebního úřadu v Brně: začne pronájem budovy pošty na Orlí
Posun u centrálního stavebního úřadu v Brně: začne pronájem budovy pošty na Orlí

Zástupci městské části proto s plynaři vykomunikovali rozdělení rekonstrukce na tři etapy. Hlavní Větrná bude jednosměrná dlouhodobě, provoz vedlejších ulic omezí vždy jen na určitou dobu.

V ulici se nachází také garáže. Přístup k nim i celkovou průjezdnost čtvrti by ale opravy neměly kompletně znemožnit. „Lidé to budou mít méně pohodlné, protože to budou muset objet. Každý by se měl ale dostat všude, i ke garážím,“ podotkl Jára.

Křižovatku Přístavní a Obvodové ulice jednosměrně uzavřou.
Přestavba křižovatky u Brněnské přehrady: začíná jednosměrná uzavírka Obvodové

Podobná omezení už obyvatelé Bystrce zažili v posledních letech několikrát. „Plyn je po nějaké době třeba opravit a s tím nic neuděláme, to se prostě děje,“ zmínil místostarosta.