Například Brňanka Zdeňka Kolářová přišla kvůli kolonám do práce o hodinu později. „O výluce jsem věděla a vyjela proto o půl hodiny dříve, ale bohužel to nestačilo. V Gajdošově ulici jsem se z místa nepohla pětadvacet minut. Spolujezdci z některých aut vystupovali a šli raději pěšky," popsala žena.

Zpoždění se nevyhnuli ani lidé, kteří jezdí hromadnou dopravou. „Někdy po osmé jsem nabral zpoždění pětadvacet minut, při další jízdě ještě víc a tak jsem musel dokonce jeden okruh vynechat," svěřil se například řidič autobusové linky 58, který si nepřál uvést své jméno.

Podle mluvčí Dopravního podniku města Brna Lindy Hailichové se kvůli výluce o desítky minut zpožďovalo čtrnáct linek autobusů, trolejbusů a tramvají. „Některé spoje měly zpoždění i hodinu. Z obrazovek, které ukazují polohu našich vozů, dokonce některé úplně zmizely, protože jezdily naprosto mimo jízdní řády," upozornila mluvčí. Nejhorší situace podle ní byla v ulicích Provazníkova, Svatoplukova, Gajdošova, Otakara Ševčíka, Rokytově a jejich okolí.

Policejní mluvčí Pavel Šváb situaci označil jako jednu z nejhorších v posledních letech. „Husovický tunel sice není zavřený poprvé, ale vzhledem k opravě Milady Horákové byla situace ještě horší. Naštěstí ji nekomplikovaly dopravní nehody," upozornil Šváb.

Policie podle něj řidičům v takovéto situaci ulehčit nedokáže. „Kapacita ulic takovému provozu zkrátka nestačí. Sice by si na každou křižovatku mohl stoupnout jeden policista, ale řízením dopravy by zase brzdil další směry, takže by ve výsledku ničemu nepomohl," vysvětlil mluvčí.

Tubus A, který stoupá směrem na Lesnou je zavřený od pátečního večera až do úterních šesti hodin ráno. Dělníci v něm pokládali nový protiskluzový povrch. Opravovat ho budou ještě v noci na středu a na čtvrtek. Druhý tubus kvůli opravám čeká uzavírka v povelikonočním víkendu a pondělí.