Zakladatelem moderních tanečních studií je Jakub Dvořák. Nová brněnská pobočka má maximální kapacitu čtyřiadvacet členů ve všech třech kategoriích. Taneční sál je otevřen zájemcům, kteří chtějí tanci věnovat hodně času. „Podporujeme talentované a cílevědomé mladé lidi, kteří chtějí uspět a do budoucna se tancem živit profesionálně. Jsem překvapený, kolik je v Brně nadaných tanečníků,“ sdělil zakladatel a choreograf. Talenty si choreografové vybírají pomocí castingů. Nejbližší se v Brně uskuteční 21. června.

Členové Movement Studios dosud nasbírali přes pětačtyřicet titulů mistra světa a osmdesát titulů mistra České republiky. Navíc mají na kontě stovky televizních show, videoklipů, reklamních spotů, koncertů, filmů a tanečních vystoupení u nás i v zahraničí. „Spolupracujeme například se show Magická Fontána, která letos v létě poprvé přichází do Brna a já jsem jejím choreografem,“ řekl Dvořák.

Taneční sál o velikosti 125 metrů čtverečních pokřtila herečka a zpěvačka Městského divadla Brno Kristýna Daňhelová, která si tam rovnou s tanečníky i zatančila. Deníku Rovnost poskytla krátký rozhovor

Máte kladný vztah k tanci?

Byla jsem absolutní netanečník, když jsem nastoupila na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Odcházela jsem z předváděček, trucovala jsem, protože jsem byla nejhorší, nešlo mi to a řekla jsem si, že nikdy nebudu tancovat. Moje první role v brněnském městském divadle byla taneční role v muzikálu Horečka sobotní noci. Od té doby tanec miluji a strašně mě baví.

Jak dlouho už tancujete?

Před devíti lety jsem tančila balet na škole, ale to mě nebavilo. Taneční roli v muzikálu jsem dostala před čtyřmi roky a od té doby více tancuji.

Jak jste dostala ke křestu nového tanečního studia Movement Company v Brně?

Znám se se zakladatelem studia, se kterým hraji v představení Legenda jménem Holmes v Hudebním divadle Karlín. Strašně obdivuji jeho práci, jak trénuje děti. Nedávno mi volal, zda nechci přijít pokřtít nový taneční sál v Brně a zatancovat si, tak jsem neváhala a přišla.

Co se Vám na novém studiu nejvíc líbí?

Je v krásné budově v centru města. Studium je útulné, rodinné s pěkným černým stropem, kde člověk vidí své obrysy a to mě strašně baví.

Máte nějaký vzkaz pro budoucí návštěvníky studia?

Chtěla bych studiu popřát, aby sem chodilo co nejvíce zájemců a hlavně, aby je to bavilo, i když zatím netancují profesionálně. Současní členové jsou výborní. Baví mě, jak se při trénincích podporují a působí jako jedna rodina. Všem čtenářům Brněnského deníku doporučuji, aby se do nového tanečního sálu přišli podívat a vyzkoušet si to, protože to stojí za to.