„Operační středisko vyslalo na místo dvě hlídky a před domem už na ně čekal mladíkův otec. Ten upozornil strážníky, že se mladík léčí s duševní chorobou. Již mnoho let však byl jeho stav uspokojivý a příbuzné nenapadal. Tentokrát se však situace zdramatizovala," popsal situaci mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Strážníci nejprve vstoupili do bytu, kde ve dveřích kuchyně skutečně stál ozbrojený a rozrušený muž bez oblečení. Sprostě na ně navíc křičel a vyhrožoval jim, že je zabije. Zkušení strážníci ale postupovali velmi rozvážně. „Do bytu vstoupili chránění protiúderovým štítem a muži jeho úmysly klidným hlasem rozmlouvali. Uvědomovali si, že pokud by odráželi jeho útok, mohl by nahý muž utrpět od ostří nože a sekáčku nebezpečná poranění," dodal Ghanem. 

Vytrávená Hodonínka? Pod Olešnicí je to žumpa, stěžují si níž po proudu. Na snímcích mrtví pstruzi potoční pod Hodonínem na Blanensku. Se souhlasem rybářského spolku Nedvědice
U Olešnice uhynuly stovky pstruhů. Mrtvé ryby likvidovali rybáři z Brněnska

Muž se naštěstí nechal přesvědčit a zbraně odložil. Následoval rozhovor za zavřenými dveřmi. Mladík se svěřil, že ho trápí jeho zdravotní stav a má pocit, že mu žádný lékař nedokázal účinně pomoci. Přiznal také, že každý den pije alkohol. Dechová zkouška prokázala, že mu v krvi koluje více než 2,5 promile.

„Hlídka si získala jeho důvěru a muž v jejím doprovodu zcela dobrovolně odešel do sanitky. Strážníci byli jeho průvodci i při převozu a během předání do péče lékaře na záchytné stanici. I díky tomu se vše obešlo bez dalších vyhrocených emocí," uzavírá mluvčí. Muže nyní čeká péče na psychiatrickém oddělení.