„Smyčka technické muzeum byla od počátku provizorní, s prodlužováním se počítalo,“ vysvětlila mluvčí dopravního podniku Hana Pohanová. Novou zastávku si podle ní přáli i zaměstnanci rozrůstajícího se Technologického parku. „Takový zájem si odpověď určitě zaslouží,“ uvedla.

Společnost Technologický park Brno oceňuje nejen lepší dopravu pro zaměstnance, ale také to, jak dopravní podnik zastávku pojmenoval. „Příjemně mě to překvapilo. Navíc budou lidé do práce cestovat pohodlněji a odlehčí se autobusům“, uvedl zástupce firmy Petr Mikeš

Linku padesát tři, která byla v době výluky používalo nejvíce lidí, byla totiž často přeplněná. Hlavně proto, že ve stejných místech má svůj areál také Vysoké učení technické. „Doprava byla komplikovaná už před výlukou. Díky prodloužení tratě budou mít studenti cestování na fakulty snadnější,“ podotkla mluvčí školy Jitka Vanýsková. Studentům ulehčí ukončení výluky také cestování v noci. Autobus číslo devadesát tři pojede ze zastávky Červinkova k Technickému mu­zeu.

Prodloužení trati neprospěje jenom cestujícím, ale také vozovně v Medlánkách. „Získá tak dva vjezdy a výjezdy. To je důležité, když se něco stane a tramvaje musí vyjet neplánovaně. Dříve musely vyjet všechny, teď pošleme jen vybraný spoj druhým výjezdem,“ dodala Pohanová.