„Formou zábavné hry proniknou do studia oborových témat. Vyzkouší si, jak moc důvěřují cizím lidem a jestli je důvěra přínosem, nebo ztrátou,“ uvedl za organizační tým Jan Nepovím.

Do programu začlení i dvacetiminutovou přednášku s názvem Svět kryptoměn. „Reagujeme na poptávku ze strany středoškoláků, pro které je to skvělá příležitost podívat se, jak univerzitní přednášky vypadají a zároveň se něco dozvědět o aktuálním tématu z oboru,” vysvětlil Nepovím.

Jak vypadá vysokoškolská výuka v praxi si uchazeči vyzkouší i na filozofické fakultě. Připravené jsou pro ně ukázky e-learningu a internetových mikro kurzů. Právě e-learning využívá fakulta ve velké míře a napříč různými obory. Často jako doplněk tradičních přednášek a seminářů, některé kurzy jsou však výhradě online. „Hodně je využívají zejména jazykové obory, ale také třeba hudební věda nebo germanistika. Máme i vlastní centrum, které pomáhá s jejich tvorbou,” uvedl Ondřej Krajtl z oddělení vnějších vztahů.

Nadějní budoucí učitelé se na pedagogické fakultě dočkají neformálního setkání s vyučujícími i současnými studenty. Téměř dvoutýdenní maraton dnů otevřených dveří pak ve čtvrtek dvaadvacátého ledna uzavře fakulta sportovní studií. Zde si uchazeči nanečisto vyzkouší i přijímací test z gymnastické soustavy nebo basketbalu.

ZUZANA PEKÁRKOVÁ