Internetovou encyklopedií, která podrobně mapuje brněnské dějiny, vznik názvů ulic či výročí tvoří autorský kolektiv, který se vyvinul z malé skupinky nadšenců. „Všechno, od zpracování hesel i obrazové dokumentace, dělají autoři bez nároku na honorář, ve volném čase,“ zmínila administrátorka portálu Jitka Šibíčková.

Základy internetové encyklopedie položili autoři v roce 2001. Velkou měrou k založení portálu přispěla brněnská historička Milena Flodrová, která si tvořila svoji vlastní databázi vzniku brněnských ulic, podobně jako další nynější encyklopedisté. „Od počátku tvorby dodnes se do tvorby zapojilo čtyřicet odborníků,“ řekla Šibíčková.

Nyní Brňané na webových stránkách dohledají podrobnosti o dějinách města, nechybí databáze ulic, pomníků, osobností a událostí. „Portál zahrnuje přes sedmašedesát tisíc hesel a více než dvacet tisíc fotografií,“ uvedla Šibíčková.

Autoři encyklopedie se podíleli také na tvorbě internetového průvodce po Ústředním hřbitově a chystají podobnou aplikaci o historii brněnských sportovišť. Lidé encyklopedií oceňují. „Je to skvělý portál, občas nahlédnu na jeho Facebook. Mám ráda zejména historické fotky,“ řekla studentka Klára Vránová.