ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Zaměstnanci Mendelovy univerzity ve spolupráci se zmíněnými studentkami, které nepociťovaly podle svých slov žádné příznaky nemoci a nechaly se testovat jen z preventivních důvodů, vytipovali okruh osob, se kterými se v posledních dnech svého pobytu v České republice setkaly, a předali jej hygienikům. „Univerzita uvalila karanténu na studentky bydlící v sousedním pokoji. Případné uvalení karantény na další lidi je věcí hygienické stanice. Pokoje obou studentek byly dezinfikovány, nikdo na nich po jejich odjezdu nebydlel,“ zmínil Vrána.

Doplnil, že nemá informace, že by měl někdo ze školy pozitivní test na koronavirus. „Krajská hygienická stanice Brno provedla testy na nový typ koronaviru u deseti zahraničních studentů ubytovaných na kolejích univerzity, ve všech případech byly testy negativní," oznámil v pondělí Vrána.

Podle Blesku se jedná o Francouzku a Portugalku, obě bydlely na Tauferových kolejích v Králově Poli.

Mendelova univerzita v Brně byla první vysokou školou v České republice, která z preventivních důvodů ukončila kontaktní výuku. „Na kolejích v současné době obsazenost klesla asi na pětinu obvyklého počtu. Většinou jde o zahraniční studenty, z nichž řada se nemůže vrátit domů,“ uvedl mluvčí univerzity.

Studenti musí dodržovat striktní režim. Podobně jako naprostá většina zaměstnanců nemají přístup do areálu školy.

Koronavirus v Česku