Evina matka připustila, že jí té noci bylo jedno, kdo přijede na pomoc. „Byla jsem neskutečně vděčná, že mě někdo vystřídal v poskytování první pomoci. Nikdy jsem na žádném kurzu nebyla a nevěděla jsem pořádně, co dělám,“ svěřila se.

Policisté dívku oživili prostřednictvím masáže srdce a elektrických výbojů automatického externího defibrilátoru. Nebyla první, komu strážci zákona v podobné situaci pomohli. Díky spolupráci jihomoravské zdravotní záchranné služby a policie, která spočívá kromě jiného ve školení policistů, už hlídky v regionu zachránily život šestatřiceti lidem.

Zamýšlená stavba jedenáctipatrové budovy na rohu Vídeňské ulice a Táborského nábřeží v Brně je některým lidem trnem v oku. V okolí parcely, kde má dům stát, se objevily výzvy k protestu proti podobě stavby.
Ten dům bude moc vysoký, stěžují si lidé. Sepsáním petice žádají změny

Jihomoravští policisté nyní mohou využívat pětasedmdesát přístrojů, které elektrickým výbojem obnovují správnou činnost srdce. „Dohromady jich je v kraji 150. Část máme my, další záchranáři, hasiči, ale třeba i obce či firmy,“ uvedl šéf krajské policie Leoš Tržil.

S trochou štěstí a díky znalostem, vybavení a zkušenostem policistů je Eva Jelínková téměř bez následků. „Byl to zázrak. Dcera pak bojovala akorát s výpadky paměti. A právě oslavila sedmnácté narozeniny,“ popsala šťastný konec případu dívčina matka.

ZUZANA VRBECKÁ

Potomci podnikatelů Deutschových navštívili Brno. Podívali se i do objektu The Destillery, kde dříve sídlil rodinný podnik.
Brno navštívili vyhnaní Deutschovi. Viděli i bývalý podnik rodiny