Na místo spěchali policisté i hasiči. Nutné bylo dostat obyvatele okolních domů do bezpečí, při evakuaci pomáhali také hasiči. „Kolem tři čtvrtě na čtyři dorazil na místo evakuační autobus. Do čtvrté hodiny ho využilo jen pár lidí, měli možnost uchýlit se do připraveného střediska," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Doplnil, že v odpoledních hodinách byla řada obyvatel ještě v zaměstnání a o situaci patrně vůbec nevěděla, domů je ale policisté nepouštěli. „Kolem čtvrté hodiny dorazil na místo pyrotechnik. Těžko předem odhadovat, jak dlouho zneškodnění potrvá," uzavřel Dvořák. Zásah nakonec skončil zhruba v pět hodin, poté se lidé mohli vrátit do svých domácností.

Policisté od pondělního rána zasahují v brněnské Holandské ulici. V jedné z tamních budov vyhrožoval ozbrojený muž. Z objektu evakuovali dvě stě lidí.
Drama a evakuace v Brně: vyhrožoval zbraní, do budovy už se vrátili lidé

Do brněnského Juliánova mířili i záchranáři. „Operační středisko vyslalo k místu nálezu velkokapacitní sanitku, inspektora provozu a záchranářskou posádku. Vše je z preventivních důvodů, kdyby pomoc potřebovali obyvatelé nebo zasahující policisté," vysvětlila mluvčí záchranky Michaela Bothová.