Podle návrhu rozpočtu města pro příští rok dostane divadlo o jedenáct a půl milionu víc. „Kritickou situaci Centra experimentálního divadla jsme intenzivně řešili. Nakonec se nám podařilo dohodnout se jak s ředitelem, tak s dalšími radními. Centru navýšíme dotaci o necelých třicet procent, čímž by měla být situace minimálně pro tuto chvíli vyřešená,“ uvedl náměstek pro kulturu Tomáš Koláčný.

Soubor Divadla Husa na provázku. Ilustrační foto
Centrum experimentálního divadla nemá peníze. Po městu chce 12 milionů

Navýšení peněz od města ředitel divadla Miroslav Oščatka vítá. Část peněz plánuje divadlo využít pro nejpotřebnější opravy či na provoz. „Přes pět milionů také dáme na zvýšení mezd, které bude platné od ledna. Navýšení dotace od města tedy naše potřeby pokrývá, ale jen z části. Předpokládám proto, že nás čeká další kolo vyjednávání o rozpočtu na další roky,“ řekl Oščatka.

O sedm milionů více v příštím roce získá také Národní divadlo Brno. „Pokud peníze stále nebudou stačit, plánujeme situaci nadále řešit. Situaci však vnímáme jako o něco méně kritickou, než je u Centra experimentálního divadla,“ zmínil Koláčný.

Návrh rozpočtu nyní musí na svém prosincovém zasedání schválit brněnští zastupitelé.

K nehodě u Ostrovačic musel letět vrtulník.
K Ostrovačicím letěl vrtulník. Srazila se tam dvě auta