Kyjovský kritizuje, že exstarosta v městské části, o jejímž osudu má rozhodovat, nežije. „René Novotný nikdy nebydlel v Brně. V roce 2014 si napsal trvalé bydliště fiktivně do Židenic, kde se za hnutí ANO stal starostou. Připadá mi to velice amorální a jelikož máme zastávat funkce komunálních politiků, měli bychom bydlet v Brně a ne v Ochozi u Brna,“ vysvětlil krok na středečním zasedání brněnských zastupitelů.

Nelíbí se mu ani údajné propojení mezi Novotným a developerem. „Ten se má nyní snažit vybudovat další bytové domy v Šedově ulici,“ dodal.

Novotný obvinění odmítá. „Bydlím v Brně od svých čtrnácti let, kdy jsem se sem přistěhoval z Ostravy za vrcholovým sportem. Vždy jsem se považoval za Brňáka. Chodil jsem do školy a Brno je moje domovské město,“ řekl bývalý židenický starosta.

Podle Novotného stojí za snahou o jeho odstoupení závist nebo nenávist. „Jestli někdo má čas zajímat se tímto způsobem o ostatní, tak ať to dělá. Já jsem vždy ctil soukromí své i jiných lidí. Zajímám se o svou práci a určitě ne o tohle,“ uvedl.

V pořádku je zastupitelské křeslo Novotného i podle současného židenického starosty Aleše Mrázka. „Na prvním zasedání po volbách jsme přezkoumali mandát René Novotného. Podmínky zákona o obcích, aby vykonával mandát zastupitele v Židenicích a měl trvalý pobyt také v Židenicích, splňoval,“ řekl.