Odběrové centrum nemocnice přitom loni zaznamenalo rekordní počet dárců. Krev nebo plazmu si nechalo odebrat celkem necelých jedenáct tisíc lidí.

„V loňském roce do našeho centra přišlo darovat krev asi o třetinu více lidí než v předchozím roce. Výrazně přibylo i dárců krevní plazmy, kterou jsme začali odebírat až v roce 2022. To je pro nás velmi dobrá zpráva, ale krve stále není dost, proto se snažíme nové zájemce oslovovat všemi možnými způsoby. Díky vstřícnosti Dopravního podniku města Brna a daru společnosti Cyrrus je jedním z nich i nová, nepřehlédnutelná tramvaj, která bude Brnem jezdit celý rok,“ uvedl ředitel nemocnice Vlastimil Vajdák.

Červenou tramvaj nemocnice u svaté Anny mohou lidé nejčastěji vídat na lince číslo 5, která projíždí právě v blízkosti nemocnice. Cestující tak může dovézt přímo na odběr. Dalšími linkami, na které tramvaj bude jezdit, budou 2, 10 a o víkendech 3.

Brněnská vila Tugendhat.
Vilu Tugendhat v Brně si lidé projdou i na virtuální prohlídce

Za nárůstem počtu dárců nemocnice vidí i péči o své klienty. „Děláme maximum pro to, aby se u nás cítili dobře. Vítá je příjemný personál, nabídneme kávu, čaj, něco dobrého na snídaní. Lidé od nás dostanou jako poděkování benefity od našich partnerů, například na návštěvu brněnské hvězdárny nebo slevu na vstupenky do Aqualandu Moravia a Divadla Bolka Polívky,“ doplnil ředitel.

Po odběru mohou lidé zajít dočerpat energii do místního bufetu. „Využijí zde voucher na nákup pochutin za sto korun," dodal Vajdák.

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov