Hudební festival zahájil svým vystoupením ve čtyři hodiny odpoledne mladý popový zpěvák s alžírskými kořeny Sofian Medjmedj. Později ho vystřídal Michal Hrůza či slovenský rapper Majk Spirit. Se soumrakem vystoupila na jednom ze dvou pódií převážně ženská kapela Gaia Mesiah.

Po setmění podpořila živou atmosféru páteční noci kapela Kryštof se svým energickým vystoupením. Páteční program pak uzavřela zpěvačka a držitelka pěti ocenění Anděl Anna K.

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

Kromě hudby pobavilo návštěvníky také vyhlášení nejlepších karnevalových masek. Každý, kdo přišel na festival v masce, dostal na pódiu dárek. Nejoriginálnější maskovaný návštěvník dostal mobil. Nejpovedenější masky vybírají organizátoři na každém hradě, ty potom postupují do velkého finále. Hlavní cenou pro absolutního vítěze budou volné vstupenky na další ročník festivalu.

Dvoudenní festival pokračuje i v sobotu, jeho brány se návštěvníkům otevřou o půl jedenácté dopoledne. Letošní ročník festivalu Hrady CZ je v pořadí již osmnáctý. Po Moravské štaci se hudebníci přesunou do Hradce nad Moravicí, dále zahrají také na Bouzově a hradní turné ukončí na Bezdězu.