Společnost z ostrovní země z jihovýchodní Asie se přehlídky zúčastnila vůbec poprvé. „Desetitisíce diváků byly fascinovány zejména velkolepým závěrem zkomponovaným na skladbu Rapsodie v modrém od George Gershwina,“ podotkl ředitel společnosti Snip, která festival pořádá, Ondřej Morávek.

Filipínci přivezli do Brna zajímavé španělské válcové kulové pumy a nádherné římské svíce. „Chtěli jsme dějovou linku show postavit na silném hudebním motivu, vybrali jsme výběr ze slavných jazzových skladeb,“ přiblížili tvůrci ohňostroje.

Brněnští strážníci zaznamenali podle svého mluvčího Jakuba Ghanema jeden větší incident. „Do jedné restaurace přišel agresivní návštěvník, který obtěžoval hosty. Když tam hlídka přijela, muž seděl venku na trávníku a byl silně opilý. Kolegům vulgárně nadával,“ popsal Ghanem.

Zdroj: Deník/ Michal Hrabal

Místo aby se výtržník uklidnil, na strážníky zaútočil. „Kolegové pak použili donucovací prostředky a spoutali ho. Muž skončil na záchytce,“ sdělil Ghanem.

Muž je podezřelý z neuposlechnutí výzvy úřední osoby, věcí se bude zabývat správní orgán. Hříšníkovi hrozí až desetitisícová pokuta.

Závěrečný soutěžní ohňostroj čeká diváky na Brněnské přehradě ve středu 12. června. I Norové budou mít v Brně premiéru.