Nové kuřimské autokino lidé najdou u místní sportovní haly. „O zřízení autokina jsme uvažovali již dříve, hlavním impulsem pro jeho vznik ale byly nynější protikoronavirová opatření, která znemožnila konání jakýchkoliv jiných kulturních akcí. První promítání jsou pro nás i jakousi technickou zkouškou," nastínila kuřimská mluvčí Soňa Šmahelová.

Promítání pořádá kuřimské Společenské a kulturní centrum. „Aby autokino mohlo fungovat, spojilo se více subjektů, máme výbornou spolupráci s provozovatelem kuřimského wellnesu a sportovní haly, na jejíž zeď se bude promítat," pochválila Šmahelová.

Brno 16.10.2020 - hráz Brněnské přehrady
Záplavy v kraji: Na Moravě i Svratce dál platí druhý povodňový stupeň

Zatím jsou připravené tři projekce. Tuto sobotu, při vůbec prvním spuštění kuřimského autokina, si diváci vychutnají drama Šarlatán, o týden později je na programu snímek Princezna zakletá v čase a v poslední říjnovou sobotu nestárnoucí muzikál Pomáda. „Pokud bude velký zájem, zvážíme i přidání dalších projekcí. Závisí ale i na počasí," zmínila Šmahelová.

Projekce začínají vždy o půl osmé, vstupenky lidé seženou předem online, nebo i na místě. Podrobný návod, jak se v autokině chovat, lidé najdou na sociálních sítích kuřimského autokina. První projekce je již vyprodaná, na další dvě promítání zatím lístky jsou.