Ještě před jednáním rady přinesli příznivci Flédy na radnici petici za záchranu klubu s téměř osmnácti a půl tisíci podpisů. Ta ale podle brněnského primátora Romana Onderky nebyla důvodem, proč rada Flédu z petice vyňala. „Bylo to na základě slibu, který jsem dal provozovatelům Flédy. Podal jsem proto návrh na vyjmutí ulice, kde se Fléda nachází, z vyhlášky města Brna. Tento návrh podpořila i komise bezpečnosti, která tuto vyhlášku projednávala," upozornil Onderka. Konečné schválení bude podle něj na zasedání zastupitelstva.

Provozovatel klubu Lukáš Stara bere rozhodnutí rady jako dočasné zažehnání problému. Klub ale podle něj potřebuje odhlučnění, na které chybí peníze. Lidé z okolí si přitom na hluk vycházející z klubu stěžují a překročení hlukových limitů naměřila i Krajská hygienická stanice.

„Jsme rádi, že se na nás politici postavili. Je ale možné, že na podzim přijde hygiena znovu a pokuty by pro nás mohly být opět likvidační. Do úprav kvůli odhlučnění už jsme investovali dva a půl milionu. Další tři miliony nám ale chybí," sdělil Stara.

Řešením by podle něj mohla být bezúročná půjčka od města, nebo peněžní příspěvek. „Se Starou jsem o tom již jednal. Je si dobře vědom toho, že klub je soukromý stejně tak jako jiné kluby v Brně a město ani v minulosti takovou podporu žádnému z nich neposkytlo," upozornil Onderka. Stara ale doufá, že Fléda se stane v tomto ohledu průkopníkem. „Jako klub jsme bezkonkurenční. Pořádáme totiž zásadní koncerty," myslí si Stara. O sbírce na odhlučnění mezi petičníky a dalšími příznivci klubu nepřemýšlí. „Nejvíc nám lidé pomůžou tím, že budou chodit na naše koncerty," dodal.