Nehoda se stala ve středu po sedmé hodině večer na nároží Křenové a Koliště. „Mohu potvrdit, že dálkový autobus na mezinárodní lince mezi Berlínem a Vídní s plánovaným příjezdem do Brna kolem čtvrt na sedm byl zapleten do dopravní nehody v Brně," uvedla mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová.

Podle informací dopravního partnera FlixBusu, který danou linku provozuje, autobus narazil do špatně označené překážky na silnici. „Dle závěru policejního vyšetřování na místě, které má dopravní partner k dispozici, se nejednalo o chybu řidiče," dodala Čmielová.

Policisté ale uvedli, že řidič zřejmě neodhadl boční odstup a zavadil o lešení stojící u silnice. „Není to nehoda, která by podléhala oznamovací povinnosti a proto nebyla událost šetřena jako dopravní nehoda. Nevzniklo žádné zranění a řidič způsobil škodu pouze dopravci," potvrdil policejní mluvčí David Chaloupka.

Havarovaný autobus zůstal stát v odbočovacím pruhu z Křenové na Koliště, dopravní komplikace v místě podle policistů nenastaly.

Nikdo z pasažérů autobusu se při nehodě nezranil. „Všem cestujícím jsme poskytli okamžitou součinnost a zajistili jim náhradní autobusové spojení do jejich cílové destinace s minimální časovou prodlevou," doplnila Čermáková.

NEUNIKLO VÁM? Venkovní koupaliště v Brně. Známe ceny vstupného a novinky

Zaplněné koupaliště na Kraví hoře v Brně. | Video: Deník/Sabir Agalarov