Řada místních vyráží do Čertovy rokle pravidelně na procházky. „Sleduji jak lávka postupně dostává tvar. Už se těším, až se po ní budu moci projít,“ řekla mladá pejskařka Lucie Vondrová.

Kromě nové lávky čeká Čertovu rokli i výsadba nových stromů. „Pracovníci Veřejné zeleně města Brna s ní začnou podle počasí hned po dokončení lávky. Pohyb lidí po rokli neomezí. V druhé etapě obnovy rokle v únoru a březnu pracovníci městské firmy některé stromy vykácí,“ dodala radní Kselíková. Kvůli bezpečnosti dělníci v této fázi vstup do rokle omezí.

Na druhou etapu obnovy zeleně v Čertově rokli chce magistrát získat příspěvek od Evropské unie. Brněnští radní na konci října schválili podání žádosti o dotaci v rámci operačního programu Životní prostředí. „Obnova zeleně v Čertově rokli je pokračování revitalizace rozsáhlého lesoparku, který je od vzniku sídliště Lesná přírodně důležitým a atraktivním městským prostorem,“ řekla o projektu brněnská primátorka Markéta Vaňková. Náklady na úpravu lesoparku v Čertově rokli podle mluvčí magistrátu Anny Dudkové dosáhnou necelých šesti milionů korun. Dotace by mohla pokrýt až šedesát procent této částky.

Lávku přes Čertovu rokli dělníci staví mezi základní školou na Blažkově a střediskem volného času na Milénově ulici. Lidem usnadní cestu mezi východní a západní částí Lesné.