Nový NYX Hotel Brno nabídne návštěvníkům sto sedmdesát pokojů na sedmi podlažích, středobodem hotelu se stanou netradiční bar a restaurace. Největším lákadlem zařízení však bude terasa, odkud si lidé prohlédnou brněnské dominanty.

„Brněnská pobočka je perfektním doplněním naší přítomnosti v České republice. Jsme rádi, že se tímto novým hotelem můžeme podílet na urbanistickém rozvoji vzrušující metropole,“ sdělil generální ředitel Leonardo Hotels Central Europe Yoram Biton.

Aktivisté  Greenpeace dnes před brněnskou Ikeou upozorňovali na jejich zjištění, že firmy, které nedávné vyšetřování spojilo s kácením ve vzácných starých lesích v rumunských Karpatech, dodávají své produkty i do českých obchodů IKEA.
Protest Greenpeace před Ikea v Brně. Vadí jim židle a postele z karpatských lesů

Otevření hotelu plánují zástupci developerské společnosti Crestyl ve spolupráci s vedením firmy Leonardo na polovinu roku 2028. Luxusní ubytovací zařízení se bude lišit zejména designem, který svými uměleckými díly doplní lokální umělci.

„Zájem o náš projekt ukazuje, že skutečně budeme jediní, kteří nabídnou unikátní kombinaci různých druhů využití a vdechne centru města nový život,“ pochvaloval si ředitel pro akvizice Crestylu David Mazáček.

Stavba Areny Brno u výstaviště: potrubí je hotové, pracují na betonech a izolaci
Stavba Areny Brno u výstaviště: potrubí je hotové, pracují na betonech a izolaci

Současný postupně chátrající objekt nahradí pětadvacet tisíc metrů čtverečních volně přístupného prostoru, kolem kterého vyroste šest budov. Kromě hotelu NYX v nich lidé najdou také kanceláře či restaurace, spodní podlaží budou určená obchodům a službám.

Projekt zahrne rovněž nájemní bydlení, konkrétně sto osmašedesát bytů nebo ambulantní kliniku. Budovy vyrostou nejvýše do osmi pater, auta návštěvníci zaparkují v podzemních garážích.

Stavební povolení získal projekt na přelomu roku. „V návaznosti na jeho získání řešíme výběrová řízení na zhotovitele. Do léta se s přípravami chceme výrazně posunout,“ uvedl před časem ředitel developmentu Crestylu Jaromír Krb.

Cílem nového Dornychu je mimo jiné propojit historické centrum města s plánovanou Jižní čtvrtí. Náklady na výstavbu se vyšplhají přes sedm miliard korun. S demolicí bývalého Prioru a okolí začnou dělníci letos na podzim, hotovo má být za tři roky.

Vizualizace budoucí podoby komplexu Dornych.
Nový Dornych má povolení, nabídne obří kliniku. Bývalý Prior zbourají na podzim