Letos se kvůli opatřením proti koronaviru nekonal oficiální pietní akt, zástupci institucí i běžní lidé přicházeli k soše v různý čas a jednotlivě. Výročí si připomněla i brněnská primátorka Markéta Vaňková. „Možná by bylo dobré brát letošní 28. říjen jako příležitost k zamyšlení. Na nás záleží, jak toto složité období ustojíme. I když někteří hlavní představitelé republiky přijímají nekoncepční opatření, my, každý za sebe a každý pro všechny, musíme se vší zodpovědností udělat vše, co prostě udělat lze," napsala primátorka na sociální síti.

K soše Masaryka přišel květiny položit i dosluhující jihomoravský hejtman Bohumil Šimek, budoucí hejtman Jan Grolich zase výročí uctil položením květin u pomníku ve Velaticích.

Rektor brněnské Masarykovy univerzity Martin Bareš připravil na středeční pátou hodinu odpoledne k výročí vzniku republiky projev, který bude online k vidění na webových stránkách školy. K soše prezidenta, jehož jméno univerzita nese, přišel na brněnské Komenského náměstí položit věnce společně s předsedou Akademického senátu univerzity a předsedou Studentské komory senátu univerzity.

Jihomoravský krajský zastupitel a místostarosta Sokola Brno I Michal Doležel na sociální síti vyzval lidi, aby jednotlivě rovněž přišli položit k soše Masaryka květiny. „Státy se udržují ideály, ze kterých vznikly. Je 102 let od vzniku naší republiky a je jenom na nás, jaká ta republika bude," uvedl ve statusu.