Letos se kvůli opatřením proti koronaviru nekonal oficiální pietní akt, zástupci institucí i běžní lidé přicházeli k soše v různý čas a jednotlivě. Výročí si připomněla i brněnská primátorka Markéta Vaňková. „Možná by bylo dobré brát letošní 28. říjen jako příležitost k zamyšlení. Na nás záleží, jak toto složité období ustojíme. I když někteří hlavní představitelé republiky přijímají nekoncepční opatření, my, každý za sebe a každý pro všechny, musíme se vší zodpovědností udělat vše, co prostě udělat lze," napsala primátorka na sociální síti.

K soše Masaryka přišel květiny položit i dosluhující jihomoravský hejtman Bohumil Šimek, budoucí hejtman Jan Grolich zase výročí uctil položením květin u pomníku ve Velaticích.

Parní lokomotiva 433,001 bude dočasně ve Veselí nad Moravou.
Legiovlak opustil jih Moravy. Opravenou parní lokomotivu přesunuli do Veselí

Rektor brněnské Masarykovy univerzity Martin Bareš připravil na středeční pátou hodinu odpoledne k výročí vzniku republiky projev, který bude online k vidění na webových stránkách školy. K soše prezidenta, jehož jméno univerzita nese, přišel na brněnské Komenského náměstí položit věnce společně s předsedou Akademického senátu univerzity a předsedou Studentské komory senátu univerzity.

Jihomoravský krajský zastupitel a místostarosta Sokola Brno I Michal Doležel na sociální síti vyzval lidi, aby jednotlivě rovněž přišli položit k soše Masaryka květiny. „Státy se udržují ideály, ze kterých vznikly. Je 102 let od vzniku naší republiky a je jenom na nás, jaká ta republika bude," uvedl ve statusu.