Staré fotografie patřily vždy mezi jeho koníčky, ale první knihu vydal až v roce 2000. „Baví mě fotit a historie Brna-severu mě zajímá, protože jsem se narodil v Černých Polích a jsem patriot," říká Dížka.

Každou knihu připravoval zhruba rok. Staré fotografie získal od kronikářů nebo z archívů. „Mnoho míst ale dnes nese jiné jméno," tvrdí muž.

Za roky práce nasnímal většinu Brna. „Vyfotil jsem skoro všechny čtvrti. Občas jsem ale získal historické fotky, ale neměl jsem už co fotit, protože to bylo zbourané. Třeba Komárov je úplně pryč," vysvětluje fotograf.

Zubem času podle něj utrpělo centrum Brna. Ve Veselé ulici je v současnosti hotel International a pětiposchoďové domy. „Kdysi tam stála řada přízemních domků," tvrdí Dížka. Připomenul také bývalou kapli na Dominikánském náměstí.

Velké překvapení ho čekalo, když navštívil Bohunice. „Znal jsem to místo v patnácti jako vesnici. Po letech jsem tam přišel a hledal jsem náves. Místo ní jsem našel dvanáctipatrové věžáky," líčí muž.

I když Brno už nafocené má, s koníčkem nekončí. „Chystám se i mimo město a rád bych nafotil srovnávací fotky povodí Svitavy," říká fotograf.