Poslední oznámený termín konce oprav ulice byl letošní srpen. Díky zrychlení prací může být hotovo už v červnu. „Tlačíme stále na dodavatele, aby práce zrychloval, protože každá uzavírka tak důležité silnice komplikuje dopravu. Intenzivně se snažíme o to, aby práce dokončoval ideálně ještě v předtermínech, i když ne vždy se to dá stihnout,“ uvedl.

Rychlejší dokončení druhé etapy oprav mezi ulicemi Hvězdová a Přadlácká vítá starosta Brna-severu Martin Maleček. Současně mu však vadí protahování termínu dokončování jiných prací v okolí. „Když začínala oprava kolejového trojúhelníku Jugoslávské, Vranovské a Cejlu, odbor dopravy i dopravní podnik nám řekly, že křižovatka Přadlácké a Francouzské bude zprůjezdněná za čtyři týdny, tedy na konci dubna. Stále se ale nic neděje a křižovatka zprůjezdněná není,“ kritizoval.

Podle starosty si na špatnou dopravní situaci stěžuje mnoho obyvatel městské části. „Lidé často chodí na radnici a ptají se, proč s tím něco neuděláme a pořád se tu něco kope. Přitom my se současnou situací nemáme nic společného,“ řekl. Opravy křižovatky Přadlácké a Francouzské podle něj trvají už dva měsíce namísto původně oznámeného měsíce.

S Malečkem souhlasí i předseda spolku bránícího řidiče ve městě Brno autem Jan Mandát. „Nejprve měla firma dodělat opravy Francouzské ulice a teprve poté rozkopávat tramvajový trojúhelník. Takhle to dopravu zbytečně komplikuje,“ zmínil.

Opravy Francouzské začaly před dvěma lety v červnu. Dělníci v místě od té doby opravují technické sítě i vozovku. Termín dokončení oprav se několikrát posouval. Původně měla být ulice dokončená do konce loňského roku. „Z větší části opravy skončily. Zůstane ale určitý úsek, kde položíme finální povrch vozovky až na jaře kvůli klimatickým podmínkám,“ vysvětlil v prosinci Richard Mrázek.