Ve snímku diváci uvidí Jakuba Prachaře, setkají se s řadou dalších oblíbených herců, jako jsou Tereza Ramba nebo Jiří Langmajer. Zásadní roli v příběhu hraje brněnský orloj na náměstí Svobody.

V Brně se koná ve čtvrtek 1. února předpremiéra filmu, a to v sedm hodin večer. K příležitosti celostátní premiéry 8. února budou z brněnského orloje vypadávat speciální mimozemské zelené kuličky. Bude to každou hodinu od jedenácti dopoledne do jedenácti večer – celkem vypadne třináct kuliček.

Zdroj: Youtube

Snímek Franta mimozemšťan je komediální. „Baví mě dělat tenhle žánr a baví mě vytvářet humorné situace a správně je pointovat. Tady tím, že je to trochu mimozemské, jsem si mohl dovolit dělat to, co jsem chtěl a jak jsem chtěl, protože jde do jisté míry o fantazii. V tom se cítím jako ryba ve vodě, takže věřím, že ten humor se mi podaří přenést i na diváka,“ sdělil režisér snímku Rudolf Havlík. Má za sebou divácky úspěšné filmy Po čem muži touží a Ostrov.

Natáčení v Brně se konalo ve spolupráci s Brno Film Office pod TIC BRNO. Snímek vznikl s podporou Jihomoravského filmového fondu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Richard Krajčo a orchestr ze Stardance: lidé protancovali noc na Plese jako Brno

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov