Práce v Gajdošově začnou v pondělí 27. listopadu a potrvají téměř celý rok.Práce v Gajdošově začnou v pondělí 27. listopadu a potrvají téměř celý rok.Zdroj: MMBMísto čtyř jízdních pruhů budou auta jezdit pouze dvěma. „Uzavřena bude pravá strana silnice ve směru na most Otakara Ševčíka v úseku Bubeníčkova – Táborská. Provoz bude možný v jednom jízdním pruhu v každém směru," vyplývá z oznámení na webu Kopeme za Brno.

Uzavřena zůstane také křižovatka Gajdošovy s Kaleckého.

Vzhledem k tomu, že je oblast součástí velkého městského okruhu, dají se očekávat kolony a následné zdržení.

Cestující, kteří se přepravují po Brně městskou hromadnou dopravou,  mají počítat také se zrušením zastávky v ulici Gajdošova. Deník o plánované rekonstrukci a omezení pro cestující již informoval. „S ohledem na plánovanou rekonstrukci vodovodu v ulici Gajdošova bude zcela zrušena zastávka MHD ve směru Stará Osada - Táborská a to na dobu jednoho roku,“ uvedl starosta Kunc na síti X, někdejším Twitteru.

Námětem na výzdobu podchodu byl obraz Guernica od Pabla Picassa a lidská komunikace.
VIDEO: Podchod v Brně září motivy Picassa. Streetart si někteří pletli s vandaly

Komplikace pro řidiče vyplývají i ze stavby na Tomkově náměstí, kde je v plánu předběžné dokončení roku 2024. Opravami prochází i most Otakara Ševčíka. Tam mají práce trvat do roku 2025.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Dělníci demolují bývalý hotel Myslivna. Nahlédněte naposledy dovnitř

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková