Pozemky s garážemi, jež jsou nyní součástí venkovního areálu Tělocvičné jednoty Sokol Brno, navrhla organizace převést městu za symbolickou jednu korunu. Kromě školy na nich Brno za několik let postaví také víceúčelovou sportovní halu. Dětem má umožnit trénink tak, aby s výukou mohly později pokračovat na nedalekém Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka.

„Za tento převod by Sokolové získali možnost bezúplatně využívat halu v odpoledních hodinách a o víkendech až do konce životnosti budovy,“ shrnula spolupráci brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Kancelář architekta města zatím ve spolupráci s magistrátním odborem školství zpracovala studii, která na zvažované ploše prověřila možnost vybudování osmnáctitřídní základní školy s maximální kapacitou pět set čtyřicet žáků.

„Pro nalezení nejlepšího řešení doporučuje kancelář architekta města vypsat jednofázovou soutěž na návrh podoby novostavby včetně přilehlých prostranství. To by bylo předmětem první etapy projektu. Ve druhé etapě bude ideově řešena úprava předprostoru okolních významných staveb, konkrétně Nejvyššího soudu, Masarykova studentského domova a Husova sboru,“ přiblížil plány radní pro oblast územního plánování Filip Chvátal.

close Základní škola se sportovním areál v budoucnu nejspíš nahradí nevzhledné garáže. Učit se v ní bude až pět set čtyřicet žáků. info Zdroj: Magistrát města Brna zoom_in Základní škola se sportovním areál v budoucnu nejspíš nahradí nevzhledné garáže. Učit se v ní bude až pět set čtyřicet žáků.

Školu zřejmě doplní rovněž sto dvacet osm parkovacích míst v podzemní garáži, z toho šest pro lidi s postižením. V platném územním plánu je pozemek zavedený jako plocha s funkčním využitím k rekreaci, proto je nejdříve potřeba změnit využití na veřejnou vybavenost, konkrétně školství. K tomu je však potřeba schválení nového územního plánu. „Chceme-li přitáhnout ke sportu co nejvíce lidí, musí existovat infrastruktura nejen pro profesionály, ale právě i pro děti od útlého věku,“ upozornil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Výstavbu nových škol a školek v Brně si pochvaluje třeba Lucie Kovářová z brněnského Králova Pole. „Je dobře, že děti dostanou možnost rozvíjet talent už odmalička,“ zhodnotila záměr žena. Kancelář architekta města nyní vypracuje soutěžní podmínky a zadání architektonicko-urbanistické soutěže, poté je předloží městských radním ke schválení. Soutěž by vedení města mohlo vypsat v říjnu, náklady na stavbu se vyšplhají ke stovkám milionů korun.