Podle prohlášení předsedkyně klubu zelených Jany Drápalové je škoda, že zastupitelé velkých stran odmítli dát občanům možnost podílet se na rozhodování o projektu. „Ten přitom hrozí významně zasáhnout do cenného náměstí v srdci Městské památkové rezervace. Zvláště to překvapuje od zastupitelů ODS, která již v červenci přispěchala s kritikou projektu,“ komentovala postup zastupitelů Drápalová.

Celoměstské referendum má vyřešit spor o výstavbu soukromých garáží pod Zelným trhem. Jenže zástupcům ČSSD i ODS se náhlá iniciativa Strany zelených nelíbila. Označili ji za předvolební politické gesto a pokrytectví.

Ostře se o návrhu vyjádřil náměstek brněnského primátora Oliver Pospíšil. „Podle mého názoru je to pouze způsob, jak se předvést před volbami. Referendum je vhodné na některá témata velkého významu, ale tohle mezi ně nepatří,“ myslí si Pospíšil. Navíc občané podle něj nemohou problém garáží posoudit, protože jeho podstata je příliš technická. „Jednat by o tom měly orgány, které jsou k tomu určeny. Já v klubu ČSSD navrhnu nepodpořit návrh,“ sdělil už dříve Pospíšil.

Odpůrci stavby se k návrhu zelených stavěli nerozhodně. „Tento záměr s námi nikdo nekonzultoval a nevíme, co může referendum přinést. Naším cílem je stavbu zastavit a nadále za tímto účelem sbíráme podpisy obyvatel,“ sdělila Pavla Spurná z občanského sdružení Brnění.