„Několik gay a lesbických skupin se rozhodlo v Brně zorganizovat duhový průvod – tradiční přehlídku gay hrdosti. Tyto přehlídky mají za cíl nejen zviditelňovat lesbické, gay, bi- a translidi a další sexuální minority, ale především upozorňovat na konkrétní společenské problémy a diskriminaci, jíž musí menšiny čelit,“ uvedla tisková mluvčí akce, která se jmenuje Queer parade Andrea Jochmanová.

Brno se tak přidá k dalším evropským metropolím, ve kterých se podobné průvody konají. „Své duhové průvody mají i města střední a východní Evropy: kromě polských doplňme například Budapešť, Lublaň, Sarajevo, Talin, dokonce i Istanbul, několikrát se průvod sešel bez souhlasu města v Moskvě – a my chceme, aby se k této tradici připojila také Česká republika," uvádí Jochmanová

Průvod vyrazí 28. června ve dvě hodiny odpoledne z náměstí Svobody. Gayové a lesbičky půjdou Masarykovou a Josefskou ulicí, Sady osvobození udělá půlkruh zpět na Joštovu a Českou ulicí dorazí na výchozí místo. Duhový den ovšem nekončí průvodem: v podvečer je v restauraci Hvězda v Bystrci připravena Duhová párty, na které se můžete těšit na hudební i taneční vystoupení i večerní překvapení.