Malovaní havrani se líbí Jitce Soukopové. „Je to super nápad. Konečně zdravá konkurence těm matlalům, co umí jen nepěkné nápisy,“ napsala na facebook.

Ozdobené trafostanice oceňuje i jihomoravský zastupitel Jan Novotný. „O tom se mluvilo na komisi životního prostředí už dávno. Jsem rád, že se to konečně dočkalo realizace, a je jedno, jestli to byl onen původní záměr nebo něco nového. Především havrani jsou úžasní,“ vyjádřil se zastupitel na sociální síti.

Jerlín japonský, botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.
Jerlín v brněnské botanické zahradě zůstane stát, padají z něj větve na tramvaje

Brněnští výtvarníci chtějí z trafostanic udělat umělečtější objekty. "Havrani jsou zajímavý estetický prvek, který jsme se snažili maximálně zvětšit, aby vynikli. Žluté pozadí symbolizuje podzim a je to k nim pěkný kontrast,“ sdělil výtvarník Lukáš Veselý. Dodal, že havrany vytvářel dva dny. „Na venkovní malby používám fasádní akrylové barvy a malířský štětec. Detaily dolaďuji sprejem,“ řekl Veselý.

Pestrobarevně vyzdobená trafostanice je k vidění i u parkoviště v Neužilově ulici. Další abstraktní malba s geometrickými prvky vzniká ve Vídeňské ulici u zastávky Moravanská.