Třináctiletou dívku objevenou náhodou v kuřimské rodině týraného Ondry obestíralo nejdříve tajemství o jejím původu. K tomu vzápětí přibylo ještě záhadnější zmizení v podstatě neexistujícího děvčete. Trochu to připomíná prastarý slovenský televizní seriál Spadla z oblakov. Jen s tím rozdílem, že původ jeho hlavní hrdinky byl alespoň dětem v jejím okolí zanedlouho zřejmý. V případě Aničky je ale všechno mnohem složitější. Nejen její původ, ale hlavně to, proč zmizela. Nebo musela zmizet. Do země se totiž sama rozhodně nepropadla.

Propadnout se, jenže hanbou, by se měl jedenatřicetiletý brněnský advokát. Výdělky zřejmě vůbec neodpovídaly jeho představám, a tak se rozhodl přivydělat si bokem. Podvodem, na úkor jednoho ze svých klientů pobývajících za mřížemi. Získaný půlmilion korun ho nakonec zřejmě přivede také do chládku. Raději ani nedomýšlet, co všechno se může stát, pokud se tam náhodou potká se svým podvedeným klientem.

Na jednoho člověka ale brněnský advokát za mřížemi určitě nenarazí. Na ředitele hodonínského dětského domova Pavla Prošvice. Člověk obviněný z pohlavního zneužívání svého svěřence je podle soudu nevinen. Od loňského září byl jeho život peklem na zemi, živil se příležitostnými pracemi. Teď se chce do domova vrátit, čímž možná připravil několik bezesných nocí některým svým podřízeným.

Bezesné noci začínají mít i jihomoravští dopravní policisté. Strašák v podobě bodového systému je od loňského července dávno zapomenutý, bezpečnostní akce typu Kryštof nezabírají, řidiči si na silnicích zas dělají co chtějí. A co je nejhorší, také častěji umírají. Vinou svou i druhých. Jen v tomto týdnu přišlo na silnicích jižní Moravy o život pět lidí. Mrtvé už dodržování předpisů, body ani žádní sebedelší a sebepřísnější Kryštofové zajímat nemohou. Dosud živé by ale měly.

Brněnské zahrádkáře víc než silniční provoz zajímá budoucnost jejich zahrádek v koloniích. Bez svých záhonků si nedovedou život představit, o jejich zachování hodlají i bojovat. Zatím to předvedli v centru krajského města s transparenty a hráběmi. Co bude dál, se ještě uvidí.

Co bude dál s cenami elektřiny v jihomoravském regionu je ale jasné už teď. Od příštího roku půjdou opět nahoru. To je překvapení, že? Energetici svůj pravidelný počin zdůvodňují dalšími investičními aktivitami. Takže nezoufejme. Elektřinu budeme sice časem asi platit zlatem, ale sloupy a trafostanice se budou krásně lesknout novotou. Stejně jako to zlato.