Mezi pěti jihomoravskými restauracemi, které se přehlídky od 15. ledna do 29. února účastní, je i brněnský Konfit. Vsadil na jídla, která dětem ve školních jídelnách v minulosti moc nevoněla. „Největší sci-fi je návrat k něčemu, co známe. Chceme ukázat, že typická jídla z historie jde připravit skvěle a neobvykle,“ vysvětlil manažer restaurace Martin Rusňák.

Menu proto kuchaři sestavili z předkrmu v podobě domácího pařížského salátu ze zauzené šunky od kosti. Hlavní chod tvoří konfitovaná hovězí líčka s koprovou omáčkou a krupicovými noky a jako dezert nabídnou bramborové taštičky s povidly, sypané mákem a cukrem a přelité máslem.

Festival v kraji

Holiday Inn, Prominent, Brno

Chateau De Frontiere Essens, Hlohovec na Břeclavsku

Konfit, Brno

Ristorante Piazza, Brno

Valoria, Brno

Při festivalu můžou letos návštěvníci devětaosmdesáti restaurací v šestatřiceti městech republiky ochutnat i fantastičtější menu. „Téma sci-fi je pro kuchaře velmi inspirativní. Například restaurace Na kraji lesa ve Valašském Meziříčí si pohrála s názvy jídel. Třeba tatarák z červené řepy a blumy a mousse z kozího sýru nazvali s odkazem na Hvězdné války Food Wars impérium vrací úder,“ řekl organizátor festivalu Pavel Maurer.

Lidé si už festival oblíbili. „Je to příležitost ochutnat za velmi slušné peníze velmi dobré jídlo. Loni jsem navštívil jednu festivalovou restauraci v Brně, byl jsem spokojený. Jediná vada byla, že nám obsluha nedokázala vysvětlit propojení menu s tématem, kterým byla pocta Leonardu da Vinci,“ podotkl třeba Radek Strnad z Brna.

Loni se při Grand Restaurant Festivalu prodalo téměř devětatřicet tisíc menu. Letos už jich je předem rezervovaných přes dvacet tisíc. Festival podpoří projekt UNICEF zaměřený na pomoc podvyživeným dětem.

Menu letos stojí od tří set do sedmi set korun. „Nejdražší tříchodová menu jsme museli letos zdražit o stokorunu, protože podražily suroviny. Ty by měli šéfkuchaři využít na sto procent a neplýtvat,“ vysvětlil organizátor.