„Pokud vše půjde dobře, počítáme se zahájením stavby na jaře příštího roku. Stavba obvykle trvá dva roky. Mistrovství světa v hokeji v roce 2024 jsem od začátku považovala za třešničku na dortu, je možné, že se nám podaří, ale už to není ta meta, ke které směřujeme," řekla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Sportovní stánek pojme až třináct tisíc diváků. „Hala bude sloužit hokeji, ale i jiným sportům. Například krasobruslení, malé kopané, házené. Jediné, co se tam nevejde, je short track," oznámil brněnský radní pro sport Jaroslav Suchý.

V nové hale se v budoucnu mají konat také kulturní akce. „Na rekord v návštěvnosti aspirují koncerty, při nichž mohou fanoušci na ploše stát. V takovém případě jich hala pojme až 13 300. Pokud by seděli, vychutná si hudební zážitek 9 700 příznivců," zmínil náměstek primátorky pro kulturu Tomáš Koláčný.

Vizualizace nové multifunkční haly na brněnském výstavišti.
Dohoda s Brnem, na novou halu na výstavišti dá kraj 200 milionů

Představitelé Brna počítají v současné době s náklady na halu zhruba 3,3 miliardy korun. „Stavbu budeme platit z úrovně města, státu a kraje. Čekáme na vypsání vhodného dotačního titulu ze strany Národní sportovní agentury. Počítáme také s úvěry, část úvěru by si bralo město Brno, část společnost Arena Brno, už jednáme o konkrétních podmínkách," informovala Vaňková.

Minimálně dvě stě miliony korun se bude podílet na stavbě haly Jihomoravský kraj. „Na akce do O2 arény jezdí celá Česká republika. Nejenom na finále extraligy, ale i na kulturní akce k nám přijedou lidé z celé republiky. Máme ještě závazek příspěvku na stavbu atletické haly. Pokud by se neuskutečnila, jsme schopní převést sto milionů na stavbu multifunkční haly," sdělil hejtman Jan Grolich.