Akci organizuje už zhruba osm let na pomalu se proměňujícím mlýně, kde pracuje jeho majitel Daniel Hlobil. „Původně jsem měl v plánu nýtovat vodní kolo, ale ještě se mi to v hlavě rozleželo. Z technických důvodů. Rozhodl jsem se tedy kovat zajímavé panty na dveře. Lidé, kteří chodí kolem, můžou vidět, jak se dveře okovávají. Kdo chce, může se zastavit a dát si pivo, zmrzlinu nebo domácí steaky,“ láká majitel mlýna.

Zdroj: DENÍK/Pavla Hloušková

Letos za kováři lidé míří už podeváté. U mlýna se zastavují cyklisté i kolemjdoucí a zvědavě nakukují dovnitř. „Tentokrát je akce v menším rozsahu než jindy, protože loni jsme koupili další pozemek a je s ním hodně práce. Mlýn plánuji časem celý zrekonstruovat, zatím je to jen velká dílna, ale mělo by tady v budoucnu být i bydlení,“ nastiňuje Hlobil plány.

Závody dračích lodí na Brněnské přehradě.
Různobarevní draci letí po hladině Brněnské přehrady. Za neúnavného zvuku bubnů

I přes to, že podle jeho slov je akce menší, tísní se v kovárně i dalších místnostech mlýna několik lidí. „Vy jste majitel? Já si to tady pamatuji jako malá, chodila jsem sem skoro každý den,“ vzpomíná s úsměvem jedna z návštěvnic.