Zlatým hřebem byl průvod čtyř desítek modelů a modelek, který se vydal do ulic Brna. Součástí akce tentokrát byla také módní show v tramvaji. „Se Street Fashion Show jsme se především snažili přinést něco originálního, co nikdo jiný nemá,“ uvedl v tiskové zprávě ředitel Galerie Vaňkovka Tomáš Knop.

Mezinárodní strojírenský veletrh začíná v úterý 10. října. Snímky jsou z loňského ročníku.
Strojírenský veletrh v Brně se blíží. Prohlídky ukážou i digitální továrnu

Přehlídka v tramvaji byla určená jen pro fotografy a kameramany - pro diváky či běžné cestující dostupná nebyla. „Tramvaj sloužila k převozu modelů a modelek, aby se mohli svézt do centra a stihli toho víc,“ řekla koordinátorka přehlídky Dominika Pastvová.

Průvod šel z obchodního centra přes autobusové nádraží na zastávku, kde nastoupil do speciální tramvaje. Odtud jel na náměstí Svobody, kde pokračoval přes Českou a Joštovu ulici na Moravské náměstí a dále přes Rašínovu a Masarykovu ulici na hlavní nádraží, kde znovu nastoupil do tramvaje.

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

Kromě doprovodného programu se mohli diváci setkat s účastnicemi reality show Love Island Tess Lojkáskovou a Markétou Chytilovou, účastnicí Miss Czech Republic 2019 Mirkou Pikolovou nebo influencerem a modelem Michalem Gajdošem. Outfity modelů a modelek měla na starosti stylistka Jarmila Krahulcová.