„Tam jsem se rozhodl ukončit kariéru. Chystám se věnovat přípravě mladších, které trénuji, možná si rád znovu zkusím i práci trenéra,“ vypráví muž.

Jako hasič slouží v brněnské Líšni už osmadvacet let. I když popisuje, že se kulturistice věnuje poslední dekádu, o sport se zajímal od útlého věku. „První závody jsem měl asi v patnácti letech,“ vzpomíná.

Nejvíc si cení prvenství z roku 2012, kdy se mu podařilo vybojovat absolutní prvenství mimo kategorii. „K tomu jsem vyhrál i mistrovství světa ve své kategorii. Další rok jsem se účastnil nejvyšší soutěže v Americe Natural Olympia, kde jsem také zvítězil,“ jmenuje nadšenec. Stejně jako ostatní členové sboru, i on se musí udržovat v kondici. Jeho povolání se tedy podle něj s kulturistikou do značné míry prolíná. Jídelníček přizpůsobuje až před soutěží. „Životosprávu mám volnější, pak zhruba tři měsíce před závodem začínám s její úpravou,“ přibližuje Málek.

Naturální kulturistika se od klasické podle Radka Málka liší hlavně zákazem podpůrných látek. „Nesmím používat žádné, každého závodníka před soutěží kontrolují na doping,“ podotýká brněnský hasič.