Co by se stalo, kdyby hala bývalého zimního stadionu v brněnské Sportovní ulici spadla? Možná by to potěšilo ty fanoušky, kteří touží po nové. Ale určitě by v sutinách mohli zůstat lidé, kteří mají „zimák“ jako provizorní střechu nad hlavou.

V areálu zchátralého stadionu proto uspořádali brněnští hasiči v uplynulých dnech speciální noční cvičení. To bylo zaměřené na vyhledávání, vyprošťování, třídění a transport zraněných lidi.

„Hasiči cvičili na bývalém zimním stadionu v Brně, který je v současné době před demolicí, což umožňuje simulovat různé druhy činností, se kterými se mohou hasiči při praktických zásazích setkat,“ vysvětlil velitel čety hasičů z požární stanice v brněnské Lidické ulice Tomáš Richter.

Do výcviku se podle něj zapojili hasiči nejen z Lidické, ale ze všech pěti požárních stanic v Brně a dvě desítky figurantů z Vyšší zdravotnické školy Josefa Podsedníka. Na místě postupně cvičila dvě lezecká družstva z požární stanice Lidická a čtyři družstva hasičů z požárních stanic Přehrada, Výstaviště, Starý Lískovec a Slatina.

Smyslem výcviku bylo prakticky procvičit součinnost mezi jednotlivými požárními stanicemi. „Proto nebyl výcvik dopředu přesně naplánovaný, ale byl přizpůsobený aktuální situaci na místě, což kladlo vysoké nároky na rozhodování jednotlivých velitelů,“ dodal Richter.