Lidé si užili řadu zajímavých ukázek, včetně stabilizace narušené statiky budovy a výkopu. Hasiči připravili také simulaci dopravní nehody dvou osobních automobilů s ukázkou vyprošťovacích nástrojů.

„Zpřístupněna byla vybraná výjezdová technika. Své vybavení, zaměření a činnost u zásahu prezentovali také členové lezeckého družstva a letečtí záchranáři," informoval velitel stanice Roman Stejskal.

Lidé nahlédli i do mobilního operačního střediska nebo do velitelského a týlového stanoviště. „Zájemcům jsme prezentovali videozáznamy z vybraných událostí od požárů přes technické zásahy až po dopravní nehody," dodal Stejskal.

Pro nejmenší připravili hasiči individuální program, který zahrnoval kvízy, skládačky a omalovánky, zaměřené na prevenci a správné chování v mimořádných situacích. Děti si mohly prakticky vyzkoušet hašení „požáru“ střechy na maketě domečku a zapózovat v kabině hasičského vozu.

PŘEHLEDNĚ: Letní uzavírky na jihu Moravy. Víme, kudy řidiči neprojedou

Na D46 zahájili silničáři pokládku cementobetonového krytu vozovky v úseku, který slouží jako záložní záložní přistávací plocha pro vojenská letadla. | Video: Studio Daněk