K cyklistům se mohou přidat i další lidé a doprovodit je na části trasy. „Miloši Bauerovi, který se na vozíček dostal po autonehodě, bude alespoň na části trasy podporou Víťa Stix,“ řekla manželka zakladatele týmu Flexira Michaela Pokorná.

Patronkou, pro kterou závodníci jedou a která jim dodává motivaci, je devětadvacetiletá Lucie Hübnerová ze Zlína. „Na vozíček jsem se dostala asi před rokem, když mě srazil vlak. Nemohu hýbat nohama, ani prsty. Zatím chodím na rehabilitace, ale chtěla bych se začlenit i do běžného života,“ řekla. Jejím snem je svézt se na handbiku, a proto pro ni závodníci jedou. Ona jim na oplátku fandí.

Dopravní podnik čistí sedačky v tramvajích novým způsobem
Po Brně jezdí čistší tramvaje. Dopravní podnik sedáky umývá novým způsobem

Benefiční akce Metrostav Handy Cyklo Maraton, tedy etapový závod přes celou Českou republiku s výjezdem do Rakouska, propojuje zdravé a hendikepované cyklisty. Hlavním cílem je začlenění lidí, kteří se v nedávné době dostali na vozíček, do běžného života.

V Praze odstartovaly kromě dvoučlenných i čtyřčlenné a osmičlenné týmy. Každý tým si určí úseky pro jednotlivé členy. Na všechny členy čeká minimálně stokilometrová trasa.

TEREZA KOŠŤÁLOVÁ

 

Nové kontaktní pracoviště k parkovacím zónám v Brně.
Trvalo to hodinu, žehrali lidé na vyřizování parkovacích karet