KONEC ZMOKLÝCH SLEPIC. Na zastávce trolejbusu Anthropos v brněnských Pisárkách se lidé nemají kde schovat před deštěm, upozornil Pavel Moravec a navrhl řešení. „Cílem je vybudování přístřešku obvyklého u většiny zastávek tak, aby tam nečekaly na trolejbus zmoklé slepice, ale normální lidé,“ uvedl autor návrhu. Svými hlasy ho podpořilo 439 lidí.

PROSTOR PRO NOVÉ SPORTY. Akrobacie, pumptrack, BMX kola či gymnastika. Podle navrhovatele Alexandra Rovného dobývají Brno nové sporty, lidé však pro ně ve městě nemají to, co k nim potřebují. „Chybí jim celoroční zázemí. Často musí dojíždět za dostatečnými podmínkami stovky kilometrů,“ sdělil. Proto chce z participativního rozpočtu zaplatit studii multifunkční haly. Návrh dostal 1300 hlasů a všechny ostatní tak nechal za sebou.

Díru v brněnské Křižíkově ulici, do které ve čtvrtek zasadili členové hnutí Královopolští patrioti květiny, už v pátek opravili.
Díru s květinami v Brně do čtyřiadvaceti hodin opravili

POMOC DĚTEM. Zajistit lepší život dětem s nádorovým onemocněním chce Irena Vlahovičová. Navrhla pro ně systém služeb v řadě oblastí. „Péče by měla obsahovat různé terapie, výživové poradenství, vzdělávací programy, zajištění volnočasových aktivit a asistenční služby,“ popsala svůj návrh. Do dalšího kola projekt posunulo více než tisíc hlasů.

BRNO RÁJ CYKLISTŮ. Lidé podpořili i čtyři nové projekty pro cyklisty. Vyznavači jízdy na kole se díky nim mohou dočkat třeba spojení Mariánského údolí se Slatinou či pohodlnějšího příjezdu k Brněnské přehradě. Ve hře je i nová aplikace, která lidem nabídne cyklistické trasy. „Ocenil bych lepší cestu k přehradě. Každá nová stezka pro kola je dobrá,“ komentoval návrhy Brňan Miroslav Novák.

POKRAČUJÍ ÚŘEDNÍCI. Všechny projekty, které lidé podpořili, posoudí do konce letošního října úředníci odborů brněnského magistrátu. Zjišťují, zda nejsou třeba v rozporu s plány města a jestli navrhovatelé dobře odhadli cenu. „Poté se ještě budeme ptát představitelů městských částí, jestli s případnou stavbou souhlasí,“ uvedla koordinátorka projektu Klára Drápalová.

V listopadu pak Brňané v hlasování vyberou vítězné projekty, které si rozdělí pětatřicet milionů korun z městské kasy.

Ilustrační foto.
Chtěl se vrátit do vězení. Hrozil proto bombovým útokem a vykolejením vlaku