Architekti v uplynulém roce jezdili diskutovat s obyvateli brněnských městských částí, kde s nimi řešili především místní problémy. „Jsou ale věci, které spojují celé Brno, například poloha hlavního nádraží nebo parkování ve městě,“ vysvětlil Sedláček.

Poloha hlavního nádraží je jedním z témat, kterým se budou architekti v následujících letech zabývat. Návštěvníci vernisáže mohli hlasovat, zda jsou pro zachování hlavního nádraží pod Petrovem nebo pro jeho přesunutí. „Nezavrhujeme ani jedno řešení,“ řekl Sedláček.

Lidé mohli také hlasovat, zda jsou pro dokončení stávajícího územního plánu nebo vypracování nového. „Pracovně bych byla ráda za tu kratší verzi, protože na územní plán s kolegy toužebně čekáme. Spíše se asi přikláním k novému územnímu plánu, protože bude asi jednodušší začít od nuly,“ konstatovala Bibiana Janebová z Odboru vodního a lesního hospodářství a zemědělství brněnského magistrátu, která se vernisáže zúčastnila.

Architekti čekají, kterou verzi územního plánu schválí brněnští zastupitelé. „Doufáme, že se rozhodnou na jaře příštího roku,“ řek Sedláček.

Zájemci si mohou výstavu prohlédnout do konce října. Otevřená je každý všední den od 10 do 12 hodin a od 13 do 18 hodin.