„Hlavní vstup už nesplňuje nároky na služby, zázemí a pohodlí návštěvníků. Vzhledem ke staří musíme tamní budovy opravit, čehož chceme využít,“ vysvětlila brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Doplnila, že cílem soutěže bude navrhnout podobu hlavního vstupu, správní budovy pro administrativu a přilehlého veřejného prostranství v areálu hřbitova. Součástí řešení území jsou i zastávky městské hromadné dopravy.

close Řešené území hlavního vstupu Ústředního hřbitova a jeho okolí pro připravovanou architektonicko-urbanistickou soutěž. info Zdroj: MMB zoom_in Návštěvníci se mají u hlavního vstupu dočkat rozšíření služeb, hřbitovní zaměstnanci zase zmodernizovaného technického a administrativního zázemí. „Předmětem soutěže bude i návrh výstavby provozních budov podél ohradní zdi a objektu občerstvení nebo kamenického obchodu. Architekti navrhnou i podobu orientačního systému a laviček včetně nabíracích míst na vodu,“ nastínil primátorčin náměstek Petr Hladík.

Do návrhů soutěžící zahrnou také sadové úpravy a výsadbu zeleně. Současné stánky z ulice zmizí, místo nich poslouží květinářství.

Soutěž vyhlásí pracovníci kanceláře městského architekta asi v půlce dubna. Do té doby připraví podmínky soutěže.