Zástupci Jihomoravského kraje nechali elektronickou verzi zřídit pro běžné lidi, lékaře, obce či poskytovatele služeb. Mimo jiné, aby se zlepšilo povědomí o sociálních službách. „Měli jsme požadavek od obcí, poskytovatelů i lidí hledajících pomoc ve své životní situaci na přehledný a aktuální seznam poskytovaných a dostupných sociálních služeb,“ sdělil náměstek hejtmana Marek Šlapal.

Nový katalog si pochvaluje i neurolog s praxí v Mikulově Jiří Jurník. „Pro každého specialistu i praktického lékaře je velkým přínosem, pokud má informace o poskytovatelích sociálních služeb v ucelené podobě,“ řekl Jurník.

Nový katalogNabízí ucelené a aktuální informace o poskytovaných sociálních službách v kraji.
Je k dispozici na internetové adrese: socialnisluzby.kr-jihomoravsky.cz. Dříve byl jen v papírové podobě.
Je pro lidi, kteří hledají pomoc, pro lékaře, obce i poskytovatele služeb.


Přiznal, že dosud měl sice vlastní papírový seznam, ale všechny informace neměl aktualizované. „V novém seznamu se mohou objevit služby, o kterých jsem neměl ani povědomí,“ připustil Jurník.

Každá služba je v katalogu stručně charakterizovaná s adresou i odkazem na vlastní webové stránky. Včetně vyobrazení v mapě kraje. „Katalog nabízí různé způsoby vyhledávání, a to skrze životní situace nebo klíčová slova, jako jsou drogy, duševní onemocnění nebo Alzheimerova choroba,“ nastínil Jiří Klement z tiskového odboru kraje.

Lidé mohou službu vyhledávat také podle okresu nebo obce. Praktický lékař Michal Kříž z Pohořelic na Brněnsku však upozornil, že ne všichni lidé používají internet. „Je to pouze úzká cílová skupina lidí. Rozhodně ne ti, kterým je pětašedesát let a více. Já o novém katalogu ani nevím. Nebyla žádná mediální kampaň,“ poznamenal.